Před nedávnem jsme vás informovali o zdařilých zátazích na skupiny nebo jednotlivce, kteří prodávali pervitin nebo marihuanu. K nim se přidal také třicetiletý muž z Opavska. Tento muž už v minulosti obchodoval s omamnými, psychotropními látkami a jedy. Okresní soud v Opavě ho nepodmíněně poslal za mříže, ale na konci roku 2016 byl na podmínku se zkušební dobou do letošního září propuštěn. Ilegální činnosti se ovšem věnoval dále. „Obviněný muž ihned po svém propuštění začal opět prodávat pervitin, který v období od ledna 2017 do jara letošního roku poskytoval na Opavsku nejméně dvaceti odběratelům. Za své protiprávní jednání byl v těchto dnech opět okresním soudem odsouzen k dalšímu nepodmíněnému trestu odnětí svobody v délce tří let,“ komentoval mluvčí opavské policie René Černohorský.

Další uvízlou „rybou“ v policejních sítích je rovněž devětadvacetiletý Opavan. Ten na polích nedaleko polských hranic loni pěstoval konopí seté. Následně ho usušil a sušinu v podobě marihuany hodlal použít k výrobě masti. Jeho polní „hospodářství“ mu ovšem nejspíš nestačilo, a proto se pěstírnu rozhodl vybudovat i v místě svého trvalého bydliště. Použil k tomu takzvaný Indoor pěstební stan, v němž zasadil osm desítek semen. Rostlinám se při umělém osvětlení, zabudované elektroinstalaci anebo vzduchové ventilaci velmi dobře dařilo a pětapadesát kusů dorostlo do výšky pohybující se mezi 60 až 120 centimetry.

„Tyto skutečnosti byly zjištěny při domovní prohlídce, která byla provedena na základě rozhodnutí Okresního soudu v Opavě. Zajistila se jak kompletní technologie pro výrobu marihuany, tak i bezmála sedm kilogramů sušené návykové látky obsahující THC. Provedenými procesními úkony a výslechem obviněného muže bylo zjištěno, že ze sušiny chtěl následně vyrábět masti, k čemuž však nedošlo,“ vysvětloval René Černohorský. Vzápětí ještě dodal: „I když se u uvedeného jedná o recidivu a na podzim roku 2017 byl rozsudkem Okresního soudu v Opavě odsouzen k podmíněnému trestu odnětí svobody se zkušební dobou do října letošního roku, jeho trestní stíhání je vedeno na svobodě a další případné protiprávní jednání je nadále v prověřování a vyšetřování ze strany opavských policistů a kriminalistů.“