Zatčení obou mužů, na které strážci zákona narazili už minulou sobotu patnáct minut před půlnocí, nebylo pro policisty problémem. Ten však nastal, když je kvůli těžké opilosti chtěli před půlnocí umístit na opavskou protialkoholní záchytnou stanici. Opilců tu noc bylo jako hub po dešti a záchytka měla plno.

„Sedmadvacetiletý muž byl převezen na protialkoholní záchytnou stanici v Opavě, druhý z mužů byl umístěn do policejní cely opavského okresního ředitelství, neboť kapacita protialkoholní stanice v Opavě byla vyčerpána,“ uvedla tisková mluvčí opavské policie Dagmar Schindlerová.

S tímto neobvyklým problémem se však policisté rychle vypořádali a proti oběma výtečníkům okamžitě zahájili trestní řízení pro trestný čin krádež formou spolupachatelství. Oba jsou podezřelí z toho, že ve 23.30 hodin ve výše uvedený den v silně podnapilém stavu odcizili před restaurací Split jízdní kolo Liberta modré barvy za pět set korun a dámské kolo Sprinter černočervené barvy za osm tisíc.

„Úkony trestního řízení byly zahájeny na základě oznámení třiatřicetiletého muže z Opavy. K sobě uzamčená kola jmenovaní pachatelé odcizili od oplocení předzahrádky restaurace,“ vysvětlila Schindlerová s tím, že kolo Liberta patřilo třiatřicetiletému oznamovateli krádeže, kolo Sprinter pak čtyřiatřicetiletému muži z Opavy.

Oba pachatelé byli po provedení procesních úkonů propuštěni ze zajištění a jejich trestní stíhání je dále vedeno na svobodě. Ve věci je policisty vedeno zkrácené přípravné řízení.