Nejdříve zvedali policisté ze země v Kozí ulici muže, který nebyl schopen sám chodit. Naměřili mu 2,3 promile alkoholu v dechu.

Poté zamířili do Olomoucké ulice, kde si pětapadesátiletý muž ustlal se svými 2,6 promile v křoví. Rekordmanem byl opilec, jenž se nacházel ve vodorovné poloze na chodbě jednoho z domu v ulici třída Spojenců. Tomuto devětatřicetiletému muži kolovalo v krvi 3,6 promile.

Dalšího alkoholem přemoženého muže zvedali policisté z lavičky na Dolním náměstí. A na tomto místě se odehrál i poslední případ.

V pondělí 15. července šel o půl druhé ráno přes náměstí devětačtyřicetiletý muž, ale vlivem opilosti nezvládl chůzi, spadl na zem a hlavou se praštil do žulové dlažby. Tuto scénu zahlédla z projíždějícího auta hlídka, která muži začala poskytovat první pomoc a zavolala sanitku.

„Následkem pádu muž utrpěl zranění na hlavě, které i přes přivolanou lékařskou pomoc odmítal ošetřit. Následně byl policisty převezen do Slezské nemocnice, ale i tam ošetření odmítal. Muž se podrobil dechové zkoušce na alkohol, která vykázala hodnotu 2 promile,“ popisovala opavská vrchní inspektorka Pavla Welnová.

Spánek na lavičce se mu nevyplatil

Alkohol figuruje i v dalším policejním případu. Opilý muž byl tak unaven, že se nejspíše rozhodl přerušit svou cestu domů a usnul v Černé ulici na lavičce. Jenže v tu dobu jej někdo okradl.

„Ze zápěstí mu byly odcizeny hodinky značky Casio, z kapsy kalhot mobilní telefon značky Huawei P9 Lite a peněženka značky Puma s hotovostí přes tři tisíce korun, platební kartou a dalšími osobními doklady,“ vyjmenovala Pavla Welnová.

Informace, které by policisty přivedly na stopu po zloději, lze volat na 974 737 651.

Radar. Ilustrační foto.
Na řidiče v Hlučíně si posvítí nový radar