Když najednou chodník skončil, do cesty se mu připletl zaparkovaný Opel Astra. V plné rychlosti do něj narazil a lehká škodovka se vymrštila ze směru. Narazila ještě do laťkového plotu s betonovou podezdívkou u dalšího domu a nakonec zůstala stát. Poslední náraz totiž byl do Dacie Logan a škodovka po smyku konečně zastavila.

Tuto sérii nehod jsme neviděli v žádném z víkendových filmů, jak by se mohlo zdát, ale stala se v opavské ulici Joži Davida v Kylešovicích. Právě tam totiž skončila předevčírem deset minut před půl třetí ráno jízda opilého dvaatřicetiletého Opavana. Po všech těchto karambolech z auta vystoupil bez zranění.

Zato na zničeném a poničeném majetku ostatních je čtvrtmilionová škoda.

„Řidič se na výzvu dopravních policistů podrobil odbornému měření a první zkouška ukázala 2,6 promile alkoholu v jeho dechu,“ řekla k případu policistka Dagmar Schindlerová s tím, že postupně v pětiminutových intervalech byly ještě naměřeny hodnoty 2,93 a 2,72 promile. Opavan tak hned na místě přišel o řidičský průkaz a bylo mu prozatím zakázáno sedat za volant a jezdit.

Muž ale byl jiného názoru než policisté. Ještě než odjeli, chtěl do svého pomláceného, ale fungujícího auta znovu sednout a pokračovat domů. „Proto ho policisté raději sami dovezli na opavskou záchytku k vystřízlivění a později proti muži zahájili šetření ve věci spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky.

Na místo nehody byli přivoláni také hasiči, kteří museli uklidit silnici a zlikvidovat uniklý olej z havarovaných aut. Tato nehoda je jen jedna ze šesti, kterými se na Opavsku během uplynulého víkendu dopravní policisté zabývali. Při nich vznikla jen na bouraných autech celková škoda ve výši 311 tisíc korun.