Neuzamčenými dveřmi pak vstoupil do kuchyňky. Zde si na stole vzal toustovač Moulinex, půllitrovou láhev olivového oleje a láhev, v níž místo předpokládané griotky bylo jen trochu višňové šťávy.

Co však drzý zloděj netušil, bylo, že ho viděla všímavá místní žena a zavolala policisty. A tak ho muži zákona zajistili dříve, než stihl odejít. Následnou zkouškou zjistili, že si Kravařan před svou akcí náležitě přihnul – orientační zkouška mu ukázala 2,05 promile alkoholu v dechu.

Proto, než s ním policisté zahájili vyšetřovací úkony, ho nechali vystřízlivět na protialkoholní záchytné stanici v Opavě. Farář Bohuslav Novák celou záležitost vidí v trochu jiné rovině. „Myslím, že už se sám dostatečně vytrestal. Zůstane to tak jen mezi mnou a jím a už se k tomu nechci nějak vyjadřovat,“ řekl nám správce kravařské farnosti.

Brzy ale policisté znovu vyjížděli za dalším opilcem. Tentokrát to byla pětapadesátiletá místní žena, která si před osmou večerní ustlala na sněhu před jedním z rodinných domů v Hlučínské ulici. 2,78 promile alkoholu v jejím těle znemožňovalo ženě znovu se postavit, nedokázala ani srozumitelně mluvit.

„Vzhledem ke klimatickým podmínkám tak bezprostředně ohrožovala svůj život a zdraví a svým jednáním budila veřejné pohoršení u kolemjdoucích osob. S přihlédnutím k těmto skutečnostem bylo rozhodnuto o jejím umístění na protialkoholní záchytnou stanici v Opavě k vystřízlivění,“ popsal další kroky policie tiskový mluvčí opavských policistů René Černohorský, který dodal, že případ je šetřen jako přestupek proti veřejnému pořádku.