Mezitím se ale opilý šestadvacetiletý Opavan rozhodl odejít. Ne ale daleko. „Když policisté provedli kontrolu v hotelu a zjistili, že ho muž opustil, vydali se zpět. Cestou ale uviděli v křižovatce opavských ulic Olomoucká a Krnovská muže, který fyzicky útočil na procházející lidi,“ popsal úvod případu tiskový mluvčí opavských policistů René Černohorský.

Policisté proto zastavili a muže vyzvali, aby přestal na ostatní útočit. Ten však reagoval dalším útokem a nepřestal ani poté, co byl upozorněn na použití donucovacích prostředků. Nakonec policisté přistoupili k zákroku a s pomocí hmatů a chvatů a také teleskopického obušku muže zpacifikovali.

„Muž se ale jejich zákroku bránil, snažil se jim vyprostit, kopal po nich a užil násilí ve snaze uvolnit se z odváděcího chmatu,“ řekl policejní mluvčí s tím, že policistům mezitím přispěchala na pomoc také hlídka strážníků městské policie. Jenže se situace začala obracet. Lidé, které předtím muž napadal, najednou chtěli jemu pomoci před policisty. Ti proto použili proti nim slzný plyn, který je zastavil, a většina z místa zákroku raději odešla.

„Bohužel, podobných případů, kdy původně napadený začne bránit útočníka, je poměrně hodně. Jedná se hlavně o případy mezi příbuznými, kdy policisté rozhodnou o převozu agresivního a často opilého útočníka na záchytku a původně poškozený či poškozená, kteří je původně zavolali, se jim snaží v tom zabránit,“ doplnil ještě Černohorský.

Agresivnímu muži poté hlídka nasadila pouta a dopravila jej na opavskou záchytku k vystřízlivění. Zde mu naměřili 2,02 promile alkoholu v dechu. Případ ještě nebyl uzavřen a policie jeho okolnosti prošetřuje.