Já tě zbiju, křičel třicetiletý muž na svou matku a v silné opilosti se snažil svou hrozbu realizovat. Ženu však zachránila vítkovská policie, kterou synem ohrožovaná matka krátce předtím přivolala. Policisté pak muže zpacifikovali dřív, než stihl svou matku fyzicky napadnout. Třicetiletý násilník, jemuž po zadržení naměřili policisté těžko uvěřitelných 4,32 promile alkoholu v dechu, už krátce předtím vulgárně napadl i svou sestru.

„Uplynulý pátek ve dvě hodiny odpoledne nahlásila sedmatřicetiletá žena z Budišova nad Budišovkou, že ji i její matku v silné opilosti napadá a vyhrožuje v místě jejich trvalého bydliště vlastní bratr,“ uvedl tiskový mluvčí opavské policie René Černohorský. Na místo okamžitě přijela policejní hlídka z Vítkova, avšak opilý násilník mezitím stačil utéci oknem. „Hlídka místo prohledala, a protože nedošlo k fyzickému napadení ani k jiné škodě, poučili obě ženy, jak mají dále postupovat, a odjeli. Muž se však po chvíli vrátil.“

Chování žen, které na něj ke své ochraně přivolaly policii, násilníka vyburcovalo a ten začal vystupovat ještě daleko agresivněji. „ V jednu chvíli se muž rozběhl na svou matku se slovy, že ji zbije. Protože byla obava, že svá slova realizuje, použili vůči němu policisté hmaty a chvaty sebeobrany a nasadili útočníkovi pouta,“ popsal René Černohorský průběh zásahu, během kterého utrpěl pachatel lehké zranění v obličeji. Domácí násilí je zatím podle policejních informací šetřeno jako přestupek proti občanskému soužití a věc je nadále v šetření.