Ráno krátce po třetí hodině ale volala policii. Oba předchozí večer popíjeli alkohol, ale přibývající dávka v těle muže přerostla v agresivitu. Muž ženu hrubě napadl, opakovaně ji udeřil do obličeje a kopl do břicha. Poté ji vyhodil z buňky ven a uvnitř se uzamkl i s dětmi. Na místo byla ihned vyslána policejní hlídka z obvodního oddělení PČR v Kravařích. Ta nejprve přivolala na místo sanitu záchranářů z Opavy, protože si žena stěžovala na bolesti břicha.

„Zakročující policisté přišli do bezprostřední blízkosti unimobuněk a vyzvali šedesátiletého muže, aby otevřel dveře a vydal děti,“ popsal dramatické chvíle tiskový mluvčí opavské policie René Černohorský. Muž přes uzavřené a uzamčené dveře policejní hlídce sdělil, že nikoho ven nepustí a ať policisté ihned opustí pozemek, nebo je postřílí. Poněvadž oznamovatelka uvedla, že její přítel je myslivec a že u něj nějaké zbraně viděla, vzniklo důvodné podezření, že může své vyhrůžky splnit. „To bylo následně doloženo provedenou lustrací v dostupných evidencích zbraní a zbrojních průkazů, kdy bylo zjištěno, že opravdu tento muž je vlastníkem zbrojního průkazu a legálně vlastní brokovou kozlici a samonabíjecí brokovnici,“ pokračoval Černohorský. Poněvadž muž stále nechtěl s policisty komunikovat a nechtěl děti propustit, bylo rozhodnuto o přivolání policejního vyjednavače a policistů ze zásahové jednotky Krajského ředitelství policie Severomoravské­ho kraje.

Policejní vyjednavači se pokusili muže přesvědčit, aby propustil obě děti, zatímco policisté zásahové jednotky mapovali prostor kvůli možnému zákroku. Zhruba po čtyřech hodinách od příjezdu policistů muž propustil prvního z chlapců, po deseti minutách pak druhého. Nakonec se sám ve tři čtvrtě na osm ráno vzdal. Vše tak mělo dobrý konec.

„Obě děti jsou v pořádku a nemají žádná zranění. Muž policisty během zákroku nijak neohrožoval a údajných zbraní nepoužil. Jeho zadržení se obešlo bez zranění. Následná dechová zkouška u něj prokázala hodnotu 0,1 promile alkoholu v jeho dechu. Celý případ si převzal komisař služby kriminální policie a vyšetřování Opava,“ doplnil Černohorský.

Napadená žena musela později znovu vyhledat lékařské ošetření.

Přečtěte si také:

Já tě zabiju!

Peníze už měli, přesto brutálně zaútočili

Násilníci opět řádili po Opavě