S agresivitou, s jakou se běžně při svých zákrocích strážci zákona na Opavsku nesetkávají, se před pár dny musela vyrovnat policejní hlídka z Hradce nad Moravicí.

Během rutinního zásahu u hradecké restaurace Green Bar na Podolské ulici se těžce opilý sedmadvacetiletý muž z Hradce nedokázal smířit s tím, že je kontrolován, a policisty proto napadl údery pěstí. Jednoho z nic dokonce počastoval takzvanou hlavičkou. Tedy prudkým úderem čelem do obličeje.

„Sedmadvacetiletý silně podnapilý muž fyzicky zaútočil na jednoho z policistů, kterého nejprve napadl úderem pěstí do hrudníku,“ informoval redakci tiskový mluvčí opavské policie René Černohorský.

Strážci zákona proto násilníka naložili do policejního auta ve snaze zavézt ho na opavskou záchytku. Ani poté si však útočník nedal pokoj. „Ve služebním automobilu opětovně zaútočil na uvedeného policistu a udeřil jej čelem do obličeje, čímž mu zlomil zub,“ doplnil Černohorský výčet opilcova řádění.

Podnapilý muž navíc zakročujícím policistům neustále vyhrožoval napadením, a svým jednáním se tak dopustil trestného činu útok na veřejného činitele, z kterého byl minulý týden ve čtvrtek také obviněn.

„V průběhu služebního zákroku musely být ze strany policistů následně použity donucovací prostředky, a to hmaty, chvaty, údery sebeobrany a služební pouta, kdy při použití zákonných prostředků došlo k lehkému zranění agresivního muže,“ vysvětlil Černohorský, jak přišel zadržený muž k oděrce na čele.

Po jeho převozu k ošetření do Slezské nemocnice v Opavě, které odmítl, byl následně pro silnou podnapilost umístěn na Protialkoholní záchytnou stanici Opava k vystřízlivění. Muž rovněž odmítl orientační dechovou zkoušku i odběr krve.

Kromě napadeného policisty odnesla řádění agresivního rváče také policejní škodovka. „Útočník služební fabii ulomil zadní stěrač a znečistil vnitřní čalounění stropu,“ dodal policejní mluvčí s tím, že případ je nadále v šetření. Přestože agresivita opilců v Opavě a okolí roste, přímo s fyzickým napadením se místní policisté prý setkávají zřídkakdy.

„Občas se stane, že některý z nich policistu fyzicky napadne. Podle nového zákona se však i ze slovního napadení může stát trestný čin a útočníkům hrozí rychlé stíhání,“ řekl Deníku před časem René Černohorský v souvislosti s množícími se útoky opilých výtržníků jak na obyčejné lidi, tak například i na záchranáře nebo lékaře.