Redakci situaci popsal vedoucí prodeje pro severní a jižní Moravu Dalimil Jošek. Popsal také samotný incident. „Zástupce vedoucího s ochrankou, kteří měli ten den směnu, v pátek odpoledne chytili člověka, který v prodejně kradl zboží. Policie jej odvezla, ale večer se znovu vrátil.

Byl opilý a začal enormně vyhrožovat zástupci a ochrance, že jej zmlátí,“ vzpomněl na událost Jošek s tím, že celá záležitost byla velice nepříjemná. „Kontaktovali policii. Zloděj je napadl a zástupce s ochrankou jej zpacifikovali. Pak už přijeli policisté a odvezli ho,“ podotkl.

Takovéto případy jsou podle něj ojedinělé. „Za loňský rok jsem řešil dva podobné případy, kdy došlo k šarvátce. A to máme 43 filiálek v republice. Tento zloděj ale kradl opakovaně a na místo činu se opět vrátil,“ řekl.

Nutno dodat, že ochrana zdraví zaměstnanců a majetku je pro něj směrodatná. Opilý zloděj byl pětadvacetiletý muž z Karviné. Jak uvedla tisková mluvčí opavské policie Dagmar Schindlerová, i poté, kdy na místo dorazili hlučínští policisté, se podezřelý muž choval stále agresivně. „Přitom policistům odmítl prokázat svou totožnost a rovněž jim neposkytl potřebnou součinnost ke zjištění jeho totožnosti,“ zmínila Schindlerová s tím, že jej policisté předvedli na policejní služebnu v Hlučíně.

Muž byl ale i nadále agresivní a na výzvy policistů nereagoval. „Ti museli použít donucovací prostředky, tedy hmaty, chvaty, údery a kopy a nakonec i pouta. Následně totožnost podezřelého muže zjistili,“ doplnila Schindlerová. Ten se však odmítl k celé události vyjádřit. Rovněž dechovou zkoušku odmítl.

„Při použití donucovacích prostředků nedošlo ke zranění osob ani ke škodě na majetku. Nedošlo ani ke zranění napadených zaměstnanců prodejny. Hlučínští policisté věc šetří jako přestupek proti občanskému soužití,“ uzavřela Schindlerová.