Velkou Polomí projížděl chvíli po poledni směrem na Opavu místní občan ve voze Škoda 120. Na křižovatce zastavil, ale za ním jedoucí ostravský řidič už své VW Polo ubrzdit nestihl a narazil škodovce do zádi.

Policisté provedli kontrolu nehody a účastníkům nechali dýchnout. Přístroj však na jedenašedesátiletého Ostravana, který se musel rozloučit s řidičákem, prozradil 2,48 promile v dechu. Nikdo nebyl zraněn a škoda na vozidlech představuje 20 000 korun.

V Dolním Benešově uvízl v 8.30 hodin v síti policejní kontroly jedenatřicetiletý místní řidič Fordu Escorta. Požadované doklady sice policistům předložil, ale dýchnutí už tak hladce nezvládl. Přístroj mu naměřil 1,92 promile a provinilec putoval k odběru krve.

Další řidič s obtíženým svědomím byl zadržen v 7.50 hodin za volantem Škody 120 na silnici z Opavy do Otic. Osmačtyřicetiletý Opavan nadýchal sice jen 0,50 promile, ale na dva přestupky toto množství bohatě stačilo.

Pětatřicetiletý řidič Seatu Toledo projížděl v Budišově nad Budišovkou kolem tří hodin zatáčku tak razantně, že vrazil s vozem nejprve do betonovém mostku. Po odražení smetl popelnici a narazil do stromu, od kterého se znovu odrazil. Skončil sice znovu na silnici, ale převrácený na boku. S nadýchanými 1,91 promile alkoholu byl už bez řidičáku převezen do Slezské nemocnici k chirurgickému ošetření lehkého úrazu. Celková škoda se vyšplhala na 200 500 korun.

V Hlučíně byl ve 22 hodin zadržen sedmapadesátiletý ostravský řidič Renaultu Laguna, který nadýchal 2,04 promile alkoholu.

Ve Smolkově skončil v rukou policistů kolem 22.40 hodin sedmadvacetiletý chlebičovský řidič Opla Astry. Řidičák si údajně zapomenul doma a když dýchl do přístroje, objevila se hodnota 0,77 promile. Putoval na záchytku k odběru krve a případ je řešen jako přestupek.