Cizince, který jel po dálnici D1 v protisměru a navíc měl v sobě alkohol, zastavili v noci na úterý policisté z ostravského dálničního oddělení.

„Policisté reagovali na informaci o vozidle, které mělo jet po dálnici D1 v protisměru. Automobil zastavili, a to v katastru Klimkovic ve směru na Polsko. Řidič s policisty nespolupracoval, odmítal uposlechnout jejich výzev, čímž se dopustil přestupku. Strážci zákona byli nuceni použít donucovací prostředky,“ uvedla Soňa Štětínská z moravskoslezské policie. 

Policisté cizinci (29 let) uložili kauci ve výši deset tisíc korun. Dopustil se hned několika přestupků. „Jednalo se o jízdu v protisměru a řízení pod vlivem alkoholických nápojů, neboť výsledek orientační dechové zkoušky se u řidiče pohyboval kolem 0,3 promile alkoholu v dechu,“ dodala Štětínská.

Jelikož muž kauci nezaplatil, policisté vozidlo zajistili. „Zakázali mu další jízdu a zadrželi řidičský průkaz. I nadále pokračují ve shromažďování a prověřování informací souvisejících s událostí,“ uzavřela Štětínská. 

Jízda v protisměru po dálnici naštěstí nepatří mezi časté přestupky. Moravskoslezští policisté však čas od času takové případy řeší. Zřejmě nejdramatičtější situace, která skončila i kolizí, se stala v září předloňského roku na ostravské části D1. Pětaosmdesátiletý řidič osobního vozidla se na nájezdu v Ostravě-Mariánských Horách dostal do protisměru a pokračoval v jízdě směrem na Olomouc.

Zavinil drobnou kolizi, poté se před klimkovickým tunelem otočil a vracel se – již ve správném směru – do Ostravy. Senior za volantem vyděsil řadu motoristů. Jeden z nich musel vjet na krajnici, kde se jeho auto převrátilo na bok. Vše se obešlo bez zranění.