Večírek ale skončil úplně jinak, než si asi oba dva představovali. Když přišli k benzinové čerpací stanici v Krnovské ulici, začali vulgárně nadávat tamní obsluze.

Ta neváhala a kontaktovala městskou policii. Jakmile hlídka dorazila, pracovnice benzinky jí popsaly, co se vlastně stalo.

„Mladší z podnapilých mužů začal bouchat do bočního okna a sprostě nadávat. Když jedna zaměstnankyně okno otevřela, dožadoval se cigaret a dál při tom bušil do okenního rámu. Starší muž se jej snažil uklidnit, což se mu ale nepodařilo. Mladík začal pracovnice častovat vulgárními výrazy, což vyústilo v to, že obsluha okno zavřela a zavolala na městskou policii,“ uvedla mluvčí opavských strážníků Petra Wittek Stonišová.

Hlídka se poté vydala oba výtržníky hledat. Moc daleko se jim dojít nepodařilo, neboť byli zastiženi na křižovatce ulic Krnovská a Na Hranicích, kde byli vyzváni k prokázání totožnosti, a zároveň měli strážcům zákona celou záležitost vysvětlit. Starší muž občanku ukázal, druhý však ne.

„Začal na hlídku útočit nadávkami a svého jednání nezanechal ani po vyslovení zákonné výzvy. Naopak se snažil se k jednomu strážníkovi dostat na kontaktní vzdálenost a rozhazoval rukama. Strážník pak za použití hmatů a chvatů dotyčného svedl na zem a byla mu přiložena pouta. Při jejich nasazování se muž stále bránil,“ pokračovala.

Mladík následně zamířil na policii a poté na opavskou záchytku, kde mu lékař naměřil 3,39 promile alkoholu v dechu.

„Případem se dále zabývá přestupkové oddělení opavského magistrátu,“ uzavřela Petra Wittek Stonišová.