Za volantem poznal jeden z policistů dvaadvacetiletého muže z Budišova nad Budišovkou o kterém věděl, že momentálně nemá řidičák. Muži zákona se proto rozhodli auto zastavit a řidiče důsledně zkontrolovat. Vydali se za ním po ulici Komenského až ke křižovatce s ulicí Opavskou. Mladý řidič ale neměl v úmyslu zastavit a nedonutilo ho k tomu ani světelné a zvukové výstražné znamení na policejním voze.

„Řidič nereagoval a ujížděl po Opavské ulici až na ulici Zemědělskou a následně zpět na Opavskou. Při tom však nezvládl řízení, najel do pravého silničního příkopu vedle vozovky a poté byl jeho vůz odhozen vlevo mimo komunikaci,“ popisoval opavský policejní mluvčí René Černohorský.

V autě cestovalo i desetiměsíční dítě

Policisté následně zjistili, že kromě dvaadvacetiletého muže se v autě nachází i stejně stará spolujezdkyně z Vítkovska se svým desetiměsíčním dítětem. Při nehodě naštěstí nebyl nikdo zraněn.

„Navíc se ukázalo, že řidič je pod vlivem alkoholu. Bylo mu naměřeno více než 1,4 promile alkoholu v dechu. Lustracemi bylo poté opravdu prokázáno, že nevlastní příslušné řidičské oprávnění. Vše nadále prověřují opavští policisté a kriminalisté. Už nyní je však zřejmé, že minimálně došlo k naplnění skutkové podstaty přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky,“ doplnil René Černohorský.