Načež se odměnil dvěma ovocnými nealkoholickými nápoji v krabičce, které vypil. Na zařízení jídelny způsobil škodu za dva tisíce. To však nebylo zdaleka jediné protiprávní počínání tohoto muže na území slezské metropole.

Už v noci z 12. na 13. října se vypravil do oploceného areálu soukromé společnosti v ulici U Náhonu.

Nehodu zaznamenal také kamerový systém opavské městské policie.
Traktor se srazil s dodávkou, jeho řidič byl opilý a navíc bez papírů

„Zde ze zaparkovaného automobilu značky Hyundai Tucson odcizil tankovací kartu, pánské sportovní fitness rukavice a cukrovinky, které na místě snědl. Poškozenému muži vznikla škoda za 300 korun,“ popisoval mluvčí opavské policie René Černohorský.

Předstíral, že pracuje v elektru

Dopoledne 13. října se pak muž pohyboval po rampě Obchodního domu v Nákladní ulici a vydával se za pracovníka zdejší elektroprodejny. Nejspíše se choval velmi věrohodně, protože tuto lež mu uvěřil zaměstnanec dopravní společnosti, který mu svěřil k odnesení část nově dovezeného zboží, konkrétně notebook, krepovací kleště, epilátor a manikúru. Vše za více než 18 tisíc.

Veletrh povolání v opavské víceúčelové hale.
Víceúčelová hala v Opavě hostila Veletrh povolání 2019

„S tímto zbožím místo do prodejny odešel přes zázemí obchodního centra neznámo kam, přičemž po chvíli byl zadržen přivolanou opavskou policejní hlídkou a byl umístěn do cely k provedení nutných úkonů,“ pokračoval Černohorský s tím, že případná další trestná činnost třiatřicetiletého muže se prověřuje.