Výjezdovka skupiny dopravních nehod opavské policie se nezastavila. Všechny nehody přitom spojuje jedna věc – byly naprosto zbytečné. Například ta, která se stala těsně před desátou hodinou dopoledne na silnici mezi Kyjovicemi a Pustou Polomí. Čtyřiačtyřicetiletý muž z Pusté Polomi, řidič avie, jel podle policie středem vozovky.

Stejně tak traktor se speciálním, tři metry širokým přívěsem, řízený dvaačtyřicetiletým mužem z Novojičínska. Oba měli smůlu, že do zatáčky vjeli ve stejný okamžik. V avii se zranil jak řidič, tak i jeho pětatřicetiletý spolujezdec ze stejné obce. „Řidič má pohmožděniny a tržné rány. Sanitka jej převezla do opavské nemocnice. Pro spolujezdce, který má tržné rány, zlomeniny a pohmožděniny po celém těle, musel přiletět vrtulník. Po příletu do porubské nemocnice byl okamžitě operován,“ vysvětlil mluvčí policie René Černohorský.

O půl jedné odpoledne vyjížděl z areálu OK Pneuservisu na Markvartovické ulici v Hlučíně devětačtyřicetiletý místní muž. Seděl za volantem multikáry a nerespektoval značku dej přednost v jízdě. Zleva od centra Hlučína přijížděla motorka Yamaha, na ní byl osmnáctiletý mladík z Markvartovic. Multikára mu nedala přednost a srazila ho. Při pádu se motocyklista velmi vážně zranil, mimo jiné má několik zlomenin a otřes mozku. Ani u něj nikdo nechtěl prognozovat další vývoj, kdyby šlo vše hladce, léčil by se však nejméně rok.

Další velmi vážná nehoda se stala těsně před druhou hodinou odpoledne na silnici mezi Bolaticemi a Chuchelnou. Za volantem Opelu Vectra, který vjel do křižovatky u odbočky na Borovou, seděl podle policie devětatřicetiletý muž ze Strahovic. „Vjel do protisměru a čelně narazil do nákladního vozu Renault,“ vysvětlil Černohorský. Následky byly opět velmi vážné, a opět musel přiletět vrtulník letecké záchranky.

Řidič opelu byl převezen do porubské nemocnice, stejně tak jako šestnáctiletá spolujezdkyně. Policie zatím nespecifikovala rozsah zranění u osádky opelu, jsou však prý velmi vážná. I zde v optimálním případě bude léčba trvat řadu měsíců. Těžce se zranil i řidič druhého vozu, třiadvacetiletý mladík z Bolatic. Má zlomeniny, otřes mozku a tržné rány po těle. V renaultu seděl i dvaadvacetiletý mladík z Bolatic. I ten byl zraněn, naštěstí ne moc vážně a stačilo ošetření na místě nehody.