Ve vazbě v současnosti sedí dvaačtyřicetiletý muž a jednatřicetiletá žena z Ostravy, kteří vyráběli a distribuovali pervitin.

Zabaveno u nich bylo čtyřicet gramů v přibližné hodnotě dvaatřiceti tisíc korun.

Pár si k výrobě pronajal byt v obci Bohdanovice, které jsou součástí Jakartovic. „Zde společně, minimálně od srpna do listopadu letošního roku, měli vyrábět pervitin.

Takto měli vyrobit nejméně 40 gramů pervitinu, který měli distribuovat dalším minimálně čtyřem osobám. Osoby za dvojicí do místa pronajatého bytu jezdily," uvedla za opavskou policii Pavla Welnová.

Následně však dodala, že počet odběratelů se může v průběhu vyšetřování ještě rozrůst, stejně jako množství vyrobených drog.

Šetřením bylo zjištěno, že muž ani žena neměli k obci žádný vztah, je tedy pravděpodobné, že se zde přestěhovali záměrně kvůli anonymitě.

Po Bohdanovicích se však prezentovali jako movité osoby. Vystupovali ve značkovém oblečení a platili bankovkami vysoké nominální hodnoty. S majitelem bytu měli domluvu, že mu nebudou platit nájem ale zrekonstruují mu celý byt.

„K páchání trestné činnosti měli společně užívat a řídit motorové vozidlo, ačkoliv jim byl zadržen řidičský průkaz. Za tuto trestnou činnost jsou oba také trestně stíhaní," doplnila Pavla Welnová.

Při prohlídce kriminalistů bytu i automobilu byly nalezeny omamné a psychotropní látky a kompletní varna pervitinu. Ta byla tvořena laboratorním vybavením s větším množstvím chemikálií.

Ve vazbě v současnosti sedí čtyřiadvacetiletý muž a  jednatřicetiletá žena z Ostravy, kteří vyráběli a distribuovali pervitin.

Oba dva pachatelé už byli v minulosti trestáni, pouze muž však za drogovou trestnou činnost. Proto mu hrozí dva až deset let odnětí svobody, ženě pouze do výše pěti let.

„Dvojice je stíhaná vazebně," uzavřela Pavla Welnová.