Starší ze zadržených byl především v Kravařích a Velkých Hošticích známou firmou. Už od jara roku 2013 zde, ale i v jiných částech Opavska prodával pervitin. Ten od něj odkoupilo minimálně osm osob.

Celkově se jednalo o množství 290 gramů, čímž si přišel na obnos ve výši 156 tisíc korun.

„Na tohoto obviněného muže byl opavským komisařem podán návrh na vzetí do vazby, který okresní státní zástupce i soudce akceptoval a v současné chvíli se již nachází v ostravské vazební věznici. Jedná se o osobu, která byla v minulosti dvakrát soudně trestána, přičemž v jednom případě se jednalo o protiprávní jednání na úseku toxikomanie," vysvětloval tiskový mluvčí opavské policie René Černohorský.

Tento muž nakupoval pervitin od druhého čtyřiadvacetiletého muže z Opavska, za nímž dojížděl do místa jeho bydliště. Také tento dealer měl už na svém kontě slušný zápis v trestním rejstříku. Vždyť už během roku 2013 byl Okresním soudem v Bruntále odsouzen k nepodmíněnému trestu odnětí svobody v délce 30 měsíců. A to také za distribuci pervitinu.

Nástupu do věznice se však vyhýbal až do února letošního roku. V prostorách svého bydliště drogu vařil a také prodával. Podle policie ji poskytl minimálně čtyřem dalším odběratelům. Také tento muž už skončil za mřížemi s tím, že kromě výroby a distribuce drog bude čelit také obvinění z přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání.

„Lze předpokládat, že už vyměřený trest v délce třiceti měsíců mu bude prodloužen. I on je recidivistou, protože byl v minulosti pětkrát soudně trestán," připojil René Černohorský. Oběma dealerům hrozí trestní sazba ve výši od dvou do deseti let.