Před rondelem se však zrovna utvořila menší kolona, na jejímž konci stál se svou škodovkou osmadvacetiletý řidič z Bohumína. Starší řidič však nestihl zabrzdit a zezadu do něj narazil. Na nic ale nečekal a z místa nehody ujel do svého bydliště.

„Ke zranění žádné ze zúčastněných osob nedošlo, hmotná škoda byla vyčíslena na částku 30 tisíc korun. Orientační zkouška u osmadvacetiletého muže vyzněla negativně,“ uvedl opavský policejní mluvčí René Černohorský. Jenže to se v žádném případě nedá říci o druhém řidiči. Policisté nelenili a za chvíli už zvonili u něj doma.

„Provedeným odborným měřením dechovými zkouškami bylo zjištěno, že je v silně podnapilém stavu, naměřené výsledky byly pozitivní s hodnotami přes 4,7 promile alkoholu v dechu. Na tuto skutečnost muž uvedl, že alkoholické nápoje požil až po jízdě v místě bydliště. Na výzvu policistů se podrobil lékařskému vyšetření spojenému s odběrem krve k laboratornímu zjištění, zda mohl automobil v opilosti řídit hlavně v době kolizní situace v dopravě,“ doplnil René Černohorský.