Nový seriál Deníku

Jeden z lupičů z ničeho nic vystartoval k majiteli stanice a z blízka vystřelil na jeho hlavu. Slzotvorný náboj nezabil, ale bolestivě zranil. Pak následovalo minimálně sedm rán pažbou do hlavy. Muž padl k zemi a zloba lupiče se obrátila k ženě, která se snažila svého manžela bránit.

I ona dostala několik úderů, naštěstí ne tak tvrdých, a upadla na zem. Jen slyšela, jak se za dvěma neznámými zavřely dveře. Slyšela také, že ke stanici po chvilce přijel nějaký zákazník, ale vstát nedokázala. Dveře zůstaly zavřeny, auto zase odjelo. Teprve pak se podařilo paní dostat ven.

Původní zprávy
zde(6. srpna)
a
zde (19. srpna)

O přepadení se dověděla policie a záchranáři. Zatímco se muž dlouhé týdny léčil na specializovaném pracovišti Fakultní nemocnice v Ostravě-Porubě, kde se lékaři báli, že jeho mozek bude trvale poškozen, nad brutalitou útoku lidé kroutili hlavou.

Ani syn přepadeného nechápal, proč se vše stalo: „Vůbec jsem nechápal, co se stalo. Doteď jsem nepochopil, proč je napadli, když už peníze měli? Nevěděl jsem, co je s rodiči, jen že jsou zraněni a že táta je na tom špatně. Napadlo mne, co budeme s mladší sestrou dělat. Snažil jsem se mámě zavolat, v telefonu byla silně otřesená,“ svěřil se tehdy Petr Kristián.

Případ začala vyšetřovat ostravská kriminálka a souběžně přítel rodiny nabídl za informace vedoucí k odhalení pachatelů padesátitisícovou odměnu. V případu ale zatím není jasněji.

„Policisté na objasnění případu i nadále pracují, zjišťují a prověřují veškeré související informace a skutečnosti. Do současné doby však nezjistili informace, které by je opravňovaly zahájit trestní stíhání konkrétní osoby,“ řekla k případu mluvčí moravskoslezské policie Soňa Štětínská s tím, že je také možné konstatovat, že ani občané na základě zveřejněných výzev, za které policisté děkují, neposkytli kriminalistům relevantní informaci, která by napomohla k dopadení pachatele.

Prověřování informací bude i nadále probíhat.