Tam čeká na příjezd záchranky. „Muž byl při vědomí, měl značné dechové potíže a poranění v oblasti hrudníku. Záchranáři mu ošetřili ránu, zajistili kanylu, podali infuzní roztok a kyslík. Pacienta pak předali na chirurgické oddělení Slezské nemocnice,“ řekl k případu tiskový mluvčí krajské záchranky Lukáš Humpl.

„Vím o tom, bydlím teď u rodičů ve vedlejším domě. Byl to bezdomovec. Scházejí se tady taková individua. Nebyl jsem přímo u toho, ale když jsem tu viděl policii, tak mi bylo jasné, že se něco stalo,“ řekl včera naší redakci přímo na místě dvaatřicetiletý Lukáš Sobotík.

Jeho domněnku však záhy vyvrátil majitel bytu, ve kterém pobodaný muž bydlí. „Není to bezdomovec, bydlí u mě v bytě. Je mi líto ho vyhodit. O incidentu jsem se dozvěděl dnes ráno. Volal jsem do nemocnice, kde mi řekli, že je mimo ohrožení života. Více informací mi nedali,“ zmínil muž.

Jak nám naznačil, napadený muž zřejmě pustil ženu sám do bytu. „Všude po schodech byla krev. Pochybuji o tom, že ho bodla před domem a on utíkal s nožem v hrudníku nahoru do bytu,“ doplnil.

Jak redakci včera uvedl tiskový mluvčí opavské policie René Černohorský, žena byla asi tři čtvrtě hodiny po činu zadržena a umístěna na záchytku. Následující ráno byla propuštěna.

Přijetí zraněného muže potvrdil redakci také primář centrálních operačních sálů Slezské nemocnice Tomáš Papuga. „Ano, přivezli k nám pobodaného muže. Ale už je mimo ohrožení života. Pacient je dosud na JIP, a pokud všechno půjde dobře, mohl by být ve druhé polovině týdne přemístěn na běžné lůžkové oddělení,“ uvedl primář.

(mn, ver, jih)