U okresního soudu se v úterý 2. prosince důchodce domáhal zrušení kupní smlouvy, která z něj udělala prakticky bezdomovce. Vypověděl, že žil sám v rodinném domku, a když se seznámil s Ivankou J., chtěl, aby v domku žili společně. Jeho přítelkyně prý souhlasila, ale měla několik podmínek. Chtěla, aby vydědil svou dceru, aby měla podpisové právo k jeho účtu, aby na ni převedl své auto a také dům s pozemkem. Všechny doklady k transakcím si údajně připravila sama. U notáře nechala vystavit i kupní smlouvu na dům s pozemkem a on ji nakonec po dlouhém váhání podepsal.

Důchodce uvedl, že využila jeho vážné psychické potíže, s nimiž se léčí, a vyvíjela na něj nátlak, který v něm vyvolával úzkost, takže jí nakonec vyhověl. „Naše společná známá s právnickým vzděláním mě ujistila, že jde o pouhou formalitu bez závazků, jinak bych nepodepsal. Dům jsem rozhodně prodávat nechtěl, má hodnotu kolem tří milionů korun, a kupní smlouva zněla na 720 tisíc korun. Bral jsem to také jako formalitu,“ řekl Antonín Š.

Přístup žalované ke svému účtu vysvětlil tím, že jí bezmezně věřil. Podle jejich dohody se o něj měla starat a nabídl jí sňatek. V notářském zápisu je však výslovně uvedeno, že kupní smlouva byla v hotovosti uhrazena, což žalobce ihned popřel. Řekl, že po žalované nechtěl ani korunu. Prý tehdy věřil, že se vezmou, a taková platba by pak neměla smysl. Peníze po ní požadoval teprve tehdy, když ho z bytu vyhodila a vyměnila zámky, ale dosud je nedostal. U soudu se proto domáhá odstoupení od kupní smlouvy a znovunabytí vlastnického práva.

Žalovaná nebyla u hlavního líčení přítomná a plnou moc k jednání dala svému právnímu zástupci. Pro bližší objasnění duševního stavu žalobce a výslech dalších svědků bylo jednání odročeno.