Pátrání po pohřešované jednačtyřicetileté ženě z Jamnice bylo policií vyhlášeno v neděli hodinu a půl po poledni. Ta měla podle své ošetřovatelky, která policii zalarmovala, odejít od známých v Jamnici a protože ji nikde nenašla a ztracená žena má zdravotní problémy, užívá silné léky a při jejich vysazení má výpadky paměti a epileptické záchvaty, měla o její život obavy.

„Od ošetřovatelky jsme věděli, že pohřešovaná nemá sebevražedné sklony, ale byla v minulosti dvakrát pohřešována. Vždy se jednalo o odchody ve stavu ztráty paměti. Ze strany policistů z obvodního oddělení PČR ve Velkých Heralticích a Opavě byly provedeny prověrky ve Slezské nemocnici Opava, a na dalších místech v Opavě i okresu.

V okolí rodinného domu v Jamnici a v přilehlém okolí byl nasazen psovod se služebním psem. Vše s negativním výsledkem,“ popsal kroky při pátrání tiskový mluvčí opavské policie René Černohorský.

Přesto nakonec policie slavila úspěch. Když už byl na pomoc vyžádán vrtulník byla pohřešovaná nalezena svou spolupracovnicí v místě svého současného bydliště. Byla vysílená a byly jí ihned podány potřebné léky.

„Ke svému pohřešování uvedla, že si na dobu a způsob odchodu nepamatuje, procitla prý až u značky obce Kružberk a odtamtud šla pěšky do Opavy. Došla tak až do svého podnájmu, ale na zvonění a klepání nikomu neotvírala. Provedeným šetřením bylo zjištěno, že se nestala obětí trestného činu ani přestupku,“ doplnil ještě Černohorský.