„Na parkovišti na ulici U Bašty, po předchozím rozbití skleněné výplně levého zadního okna vnikl do osobního motorového vozidla Škoda Fabia Combi, ze kterého následně odcizil černou plátěnou tašku s notebookem a příslušenstvím v hodnotě 30.000,– Kč a pánskou peněženkou s osobními doklady,“ uvedl mluvčí opavského ředitelství Policie České republiky René Černohorský. Pachatel způsobil na vozidle škodu ve výši 8 000 korun. „Celková škoda, který tím vznikla firmě Satjam, s.r.o. z Ostravy se pohybuje ve výši 38 000 korun,“ doplnil Černohorský.

Recidivista byl za obdobný majetkový trestný čin již potrestátn v posledních třech letech rozsudkem Okresního soudu v Ostravě. „K případu lze dále uvést, že muž byl zadržen dne 16. ledna v 11.20 hod. bezprostředně po spáchání shora uvedeného trestného činu, a to kousek od místa činu, kdy jej zajistil policista obvodního oddělení v Hlučíně, který však měl v té době volno,“ upřesnil Černohorský.

Policista čekal na rodinné příslušníky ve svém motorovém vozidle a všiml si výše uvedeného muže, který se podezřele pohyboval kolem zaparkovaných vozidel a díval se do nich. Dále si všiml, že nic nenese a jakmile se zpoza rohu muž za chvíli vracel zpět k němu, měl již v ruce tašku s odcizenými věcmi. Ihned na to byla svědkem událostí telefonicky přivolána policejní z Hlučína. „Dopadený muž však s policisty nechtěl spolupracovat, vymlouval se, že se nedopustil žádné trestné činnosti, že tašku jen nalezl, až nakonec se přivolaným kriminalistům z Opavy pod tíhou důkazů a svědectví policisty doznal,“ závěrem doplnil René Černohorský.