Na noční anonymitu se před třemi dny pravděpodobně spoléhal i jednatřicetiletý nafty chtivý Opavan, když se krátce po půlnoci vydal drancovat opuštěné stroje na staveniště na Hlučínské ulici v Opavě-Kateřinkách.

Na rozdíl od mnoha dalších podobných obchodníků s nelegálně získanou naftou však takzvaně splakal nad výdělkem. Ještě v den loupeže se ho opavským policistům podařilo dopadnout a zahájit proti němu stíhání pro trestný čin krádež. Ukradl celkem sto třicet litrů nafty za téměř čtyři tisíce korun. Za cíl si vybral nádrže rypadla značky Komatu a traktor Volvo.

„Patnáct minut po půlnoci vnikl po předchozím odstranění visacího zámku do nádrže pásového rypadla patřícího olomoucké firmě Skanska, z kterého odcizil přibližně osmdesát litrů nafty,“ informovala o krádeži tisková mluvčí opavské policie Dagmar Schindlerová s tím, že za pouhou třičtvrtě hodinu Opavan pomocí plastové hadice a násilným vniknutím do nádrže ulehčil majiteli traktoru z Vítkova o dalších třicet litrů nafty.

„Podezřelý muž byl policejní hlídkou zadržen v sobotu pět minut před druhou hodinou noční a umístěn do policejní cely. Po provedení procesních úkonů vyšetřovatelem byl muž v ten samý den v jedenáct hodin třicet minut propuštěn na svobodu,“ dodala Schindlerová.

Jak už jsme v Opavském a hlučínském Regionu nedávno informovali, krádeží nafty podle policistů přibývá v celé republice, a to úměrně s tím, jak její cena roste (ČTĚTE VÍCE).