S přibývajícími hodinami přijíždělo stále méně aut, jen občas se někdo zastavil pro benzin nebo něco sladkého na zub. Když hodiny ukazovaly půl hodiny před půlnocí, vešel do prodejny muž. Oblečený v klasických džínách, šedé bundě a černé mikině. Až na kapuci převlečenou přes hlavu prodavačku ničím neupoutal.

„Vždyť takových, co nesundají kapuci ani v místnosti, dneska je,“ možná si pomyslela a věnovala se své práci.

Muž přistoupil k pultu, žena zvedla oči. Neznámý držel v ruce asi třiceticentimetrový nůž, namířil jím na ženu u pokladny a řekl, že chce peníze. Výhrůžky, strach a obrovitá čepel jednoznačně radily, aby mu žena vyhověla. Za chvilku muž zmizel kdesi ve tmě a s ním i 14 tisíc korun, které předtím byly v pokladně.

Žena přepadení odnesla jen pořádným šokem.

Do práce se posléze pustila i opavská policie. „Šetřila indicie, které získala na místě činu a které by mohly k šetření přispět, vyhodnocovaly se záznamy videokamer, ale dosavadní šetření tyto poznatky nepotvrdilo,“ řekl k případu tiskový mluvčí opavských policistů René Černohorský s tím, že dokonce bylo vytipováno několik podezřelých, ale další šetření tato podezření vyvrátilo.

Nicméně kriminalisté získali i další stopy a také zjistili, že v době loupeže se kolem Benziny pohybovalo několik dalších lidí, kteří by mohli svými poznatky policii pomoci.

„Policie hlavně hledá svědky, kteří zde od desáté večerní postupně tankovali nebo nakupovali, mohou nám zavolat třeba prostřednictvím linky 158,“ upozornil Černohorský s tím, že by se mělo jednat nejspíš o slečnu nebo mladou ženu, která přijela tmavým VW Golf a kupovala cigarety Start, nebo řidiče Renaultu Clio, který zde také zastavil.

Také se hledá řidič auta taxi, který přijel se dvěma zákazníky, kteří vešli do prodejny, a cyklista, který přišel ve směru od Hradce nad Moravicí pěšky a na Benzině foukal své kolo.