Jeho motiv dosud nezná ani policie, a to přesto, že všechny pachatele už se strážcům zákona podařilo lapit. Komisař Služby kriminální policie a vyšetřování Opava pak tento týden zahájil trestní stíhání pro trestný čin výtržnictví a omezování osobní svobody proti sedmatřicetiletému muži z Fulneku, čtyřiatřicetiletému muži z Vítkova, devětadvacetiletému muže z Novojičínska a dvaadvacetiletému muži z Vítkovska.

„Společně násilím z baru Asia na autobusovém nádraží na ulici Opavské ve Vítkově vyvlekli bránícího se poškozeného třiačtyřicetiletého muže z Vítkova. Posléze ho naložili do zavazadlového prostoru před barem stojícího osobního motorového vozidla Volkswagen Passat Combi a odvezli za město na parkoviště u kempu zvaného Balaton, kde ho fyzicky napadli,“ popsal první část únosu opavský policejní mluvčí René Černohorský.

Svou oběť pachatelé strhli k zemi a zběsile muže začali kopat do hlavy, zad, nohou a následně bezmyšlenkovitě do celého těla. Přitom muže kompletně vysvlékli. „Svého jednání zanechali až poté, co byli vyrušeni projíždějícím vozidlem. Toho poškozený využil a pouze ve spodním prádle z místa utekl.

Zmláceného a téměř nahého ho našla až po více než třech hodinách na silnici ve směru k Vítkovu vítkovská policie. Muž byl ošetřen ve Slezské nemocnici v Opavě, kde bylo zjištěno, že utrpěl pohmožděniny a podlitiny po celém těle, zhmoždění ledviny, oděrky v oblasti zad a na hlavě.

„Zranění si vyžádala lékařské ošetření se vznikem pracovní neschopnosti, kterou poškozený sám ukončil tím, že se nedostavil ke kontrole,“ dodal Černohorský s tím, že trestní stíhání pachatelů, které dopadli policisté Obvodního oddělení Vítkov je vedeno na svobodě a důvody jejich jednání jsou nadále v šetření.