V prvním případě zloděj vypáčil dveře a vnikl do chaty a včelína v Podvihově. Ukradl model letadla s ovládáním včetně vysílačky a pět skleniček. Navíc poškozením dveří, zárubní, zámků a petlic způsobil pachatel škodu čtyři tisíce korun. Tato chata však nebyla jediná, na kterou se zloděj zaměřil.

Vloupal se totiž i do sousední.

„Vypáčil dveře, vykopl dveře do kuchyně a vypáčil dveře do garáže a dřevníku. Ve sklepní části chaty vše prohledal a za pomoci nalezených klíčů poté odemkl a vnikl do horní obytné části chaty. Chatu pak prohledal, ale nic neodcizil,“ uvedla k případu Schindlerová.

Jak podotkla, na zařízení chaty způsobil zloděj škodu ve výši patnácti set korun, a to stejnému majiteli jako v prvním případě. „Ve stejnou dobu, po předchozím vypáčení okenice a okna, vnikl pachatel do sklepní kuchyně další z chat, kde vypáčil a rozlámal dveře do skladu dřeva a láhví propan-butanu, vypáčil dveře do obytné části v prvním poschodí chaty. Poté vypáčil dveře do dvou dřevníků a dveře do dřevěné dílny u altánu,“ pokračuje Schindlerová.

Pachatel podle jejích slov všechny prostory chaty prohledal. Z dílny odcizil vrtačku v černém plastovém kufříku a z obytné části chaty odcizil a před chatou pohodil elektrický anténní zesilovač. „Poškozením dveří, zámků, petlic, okenice a okna pachatel způsobil majiteli chaty škodu ve výši šest tisíc korun,“ uvedla.

Ve čtvrté chatce, kam se vloupal opět ve stejnou dobu, nic neodcizil. Na jejím zařízení však způsobil škodu ve výši pěti tisíc korun. Ze sklepní dílny poslední chaty pak ukradl elektrickou vrtačku. Poškozením zařízení způsobil škodu ve výši kolem čtyř tisíc korun.

„Svým protiprávním jednáním způsobil neznámý pachatel všem shora uvedeným poškozeným majitelům chat celkovou škodu ve výši 23 250 korun,“ doplnila Schindlerová.