Zkusme si nyní v krátkosti objasnit, co se v pondělí 22. července okolo 18.30 v herně, která se nachází v přízemí Pivnice U Mnicha v ulici Ostrožné, vlastně stalo.

Uvnitř měl sedět čtyřiasedmdesátiletý Opavan z Kateřinek. Do herny vstoupil jiný muž a bezdůvodně ho napadl. Útok byl poměrně brutální, protože poškozený vyinkasoval tři údery pěstí do obličeje, agresor ho poté začal škrtit a dokonce se starším mužem narážel i o zeď.

„Oběť celého útoku utrpěla zhmožděniny a hematomy v oblasti hlavy. Dotyčný měl podezření i na otřes mozku. Podstoupil chirurgické a neurologické ošetření. Návrh na hospitalizaci ovšem odmítl a podepsal revers," poznamenal tiskový mluvčí opavské policie René Černohorský.

I když se pachatele stále nedaří dopadnout, kamerový systém v herně zachytil na svých snímcích muže, který by mohl celý případ rozklíčit. „Osoba na fotografii by mohla přispět k řádnému zadokumentování případu. Jedná se buď o samotného útočníka anebo o člověka, jenž by mohl poskytnout klíčové svědectví," pokračoval ještě René Černohorský.

Policie se proto obrací na veřejnost. Kdo by poznal muže na fotografie, nechť se ozve na bezplatnou linku 158 anebo na číslo opavských kriminalistů 974 737 321.

Petr Dušek

Muž na fotografii by mohl poskytnout klíčové svědectví o tom, kdo mohl být útočníkem v herně Pivnice U Mnicha. Popřípadě se může jednat o samotného pachatele.