Jaké jsou novinky v obou těchto případech a mají již kriminalisté nějaké stopy či důkazy, které by mohly konečně vést k uzavření těchto kauz?

„Co se týká události z Budišova nad Budišovkou, opavští kriminalisté i nadále pokračují v úkonech trestního řízení. Dosud nenastala v prověřování žádná nová zásadní změna, kterou bychom mohli veřejnosti sdělit," sděluje nejprve krajská mluvčí policie Soňa Štětínská.

Stále ještě podle všeho nebyla vyvrácena varianta, že se v souvislosti se smrtí Viktora Švarce jednalo o nezaviněnou událost, ale ani verze, že šlo o důsledek násilného činu. Mezi Budišovany se totiž hovoří nejčastěji o mladíkově surovém napadení ze strany tří Romů a jejich řidiče bílé pleti.

Vyšetřovatelé ale dle svých slov stále bojují s tím, že se jim nepřihlásili a nepřihlašují údajní svědci incidentu, ani nikdo další, kdo by měl o věci bližší informace. A více světla do případu nepřinesla ani nařízená pitva.

Od tragédie ve Skřipově pak uplynula doba ještě delší, konkrétně zhruba osm měsíců. Ani zde však kriminalisté nepřicházejí s optimistickými novinkami.

„V prověřované věci nedošlo k informačnímu posunu, jejž bychom mohli zveřejnit prostřednictvím médií. Na zveřejněné informace zareagovali občané, nicméně jejich sdělení nevedla k posunu při objasňování," uvádí pro změnu další krajská mluvčí policie Gabriela Holčáková, která má od počátku v daném případě na starosti komunikaci s novináři.

Ani nešťastná událost ve Skřipově se neobejde bez neustálých spekulací a „zaručených" informací šířících se mezi lidmi. Žádná z nich však nebyla oficiálně potvrzena. Předčasné potvrzování některých zpráv by totiž mohlo komplikovat probíhající vyšetřování a například i vyslat varovný signál pachatelům, že jsou jim kriminalisté na stopě.