Opavským kriminalistům a policistům se to podařilo na začátku tohoto týdne hned dvakrát. V prvním případě obvinili z přečinu krádeže vloupáním a poškození cizí věci formou spolupachatelství hned tři zloděje ve věku od dvaatřiceti do šestapadesáti let, všechny z Opavy.

Právě oni totiž před časem po domluvě vyháčkovali ventilačku otevřeného okna a vnikli tak do sklepa domu na Horově náměstí, který využívá jedna opavská firma jako dílnu a sklad. Uvnitř pak vypáčili další dveře a začali si balit svůj lup. Ten se skládal jednak z elektrického nářadí, telefonů a součástí a materiálů k výrobě oken a dveří, a jednak z již hotových dveří s vitrážním sklem v celkové hodnotě 157 613 korun.

Kromě toho firmě zničili další zařízení v hodnotě pěti a půl tisíce. „Trestní stíhání podezřelých mužů je vedeno na svobodě, kdy stále zjišťujeme, zda se ze strany této trojice jednalo o jediný přečin, nebo zda její trestná činnost je rozsáhlejší,“ upozornil tiskový mluvčí opavské policie René Černohorský.

Kromě povedeného trojlístku obvinil kriminální komisař také čtyřiadvacetiletého Opavana ze spáchání přečinů krádeže vloupáním, porušování domovní svobody a neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. Ten se vyjmenovaných skutků dopustil už koncem letošního června v odpoledních hodinách U Lučního mlýna v Opavě–Kateřinkách.

„Po vypáčení vstupních dveří vnikl do rodinného domu, který prohledal, a z kanceláře v přízemí odcizil notebook a tři mobilní telefony. Z obývacího pokoje v přízemí pak ještě sebral fotoaparát,“ popsal aktivity zloděje Černohorský s tím, že třiatřicetiletému muži z Opavy tak pachatel způsobil škodu 41 500 korun.

Kromě toho dnes již obviněný muž prohledal i přízemí domu a zde odcizil dámskou kabelku s věcmi za více než tisícovku a z předsíně bytu odcizil další tři mobilní telefony, které patřily šestapadesátileté ženě.

„Jak policisté ve svých databázích zjistili, podezřelý muž se trestné činnosti majetkového charakteru v posledních třech letech již dopustil,“ připomněl ještě Černohorský. Rozsudkem Okresního soudu Opava byl totiž letos v březnu potrestán podmíněným trestem odnětí svobody na deset měsíců.