Poté normálně odešel a ztratil se mezi běžnými lidmi. Loupež mu minulé pondělí kolem půl třetí odpoledne překazil trafikant, který za pachatelem vzápětí také vyběhl, ale násilníka po chvíli ztratil.

Hledaný podle prodavače asi dvacet metrů běžel, poté zpomalil a nepozorovaně odešel mezi ostatními lidmi po Vodní ulici, podél řeky Opavy směrem na Ratibořskou. Trafikant násilníka popisuje jako muže ve věku kolem třiceti let.

„Muž má být sto osmdesát centimetrů vysoký, s černými prošedivělými vlasy učesanými dozadu. Ty měl v době incidentu buďto mokré nebo nagelované. Na sobě měl tričko nezjištěné barvy a červené tříčtvrteční kalhoty,“ uvádí mluvčí opavské policie Dagmar Schindlerová.

Policejní komisař proti neznámému pachateli už zahájil trestní řízení kvůli spáchání násilného trestného činu, veškeré snahy po jeho dopadení však zatím vyšly na prázdno.

„Policie žádá občany, kteří se minulé pondělí v uvedenou dobu pohybovali po ulici Vodní nebo Ratibořské v blízkosti křižovatky s ulicí Vodní, nebo bydlí v blízkosti této ulice a viděli podezřelého muže odpovídajícího popisu, aby se přihlásili komisaři Lukáši Richterovi na telefonní číslo 974 737 445 nebo na linku 158,“ žádá Schindlerová s tím, že svědci se mohou ozvat i anonymně.