Již loni vyrazili opavští policisté do boje proti pirátům silnic se dvěma hondami. Od letošního dubna k nim přibyly i dvě nové – yamaha a honda.

Oproti těm předchozím jsou silnější a mají i větší výbavu. „Jsou opatřeny výstražným světelným a zvukovým znamením, nápisem STOP a radiostanicí. Novinkou je však instalace zařízení jako je radar nebo kamera, které dopravní přestupky účastníků silničního provozu i rychlost jejich jízdy zaznamenávají,“ řekl tiskový mluvčí opavské policie René Černohorský.

Podle Černohorského stále krásnější a teplejší počasí vybízí a bude ještě více přitahovat motocyklisty k jízdám na jejich „mašinách“. Tak i policisté opavského okresu chtějí být co nejlépe připraveni. Ne všichni motorkáři se drží v mezích zákona o silničním provozu a své koně pod sedlem prohání nad rámec povelené rychlosti.

Právě na ně dohlédne sedm speciálně proškolených policistů z dopravního inspektorátu PČR v Opavě, kteří budou při svém běžném výkonu služby tyto motorky používat. A na nedostatek práce si jistě stěžovat nebudou.