V pondělí deset minut před půl pátou ráno zazvonil na policejní služebně telefon. Na druhé straně spojení pak osmadvacetiletý muž z Jesenicka oznámil, že se chystá skočit z lešení na stavbě domu v opavské Pekařské ulici. Na místo se hned vydala hlídka policistů a byl kontaktován psycholog - vyjednávač.

Jenže o jeho pomoc neměl muž zájem a odmítl se s ním bavit. Nicméně do hovoru se dal s jedním z uniformovaných policistů dole na chodníku. Zatímco si povídali a muž se mu svěřoval z rodinných a osobních problémů, policista se po lešení dostal až do úrovně čtvrtého patra, kde muž stál.

Nešel až přímo k němu, ale nabídl mu cigaretu a pokračoval v hovoru. „Jiní policisté se pak s pomocí nájemníků v domě dostali vnitřkem až k oknu, poblíž něhož muž stál, a když byl zaujat rozhovorem s policistou na lešení, podařilo se jim ho zachytit a vtáhnout do domu,“ popsal vyvrcholení dramatických chvil tiskový mluvčí opavských policistů René Černohorský.

Muž byl následně převezen do opavské psychiatrické léčebny k lékařskému vyšetření, vliv alkoholu, léků nebo nějakých jiných návykových látek nebyl u něho zjištěn. O jeho dalším osudu rozhodnou lékaři.