Výtečník přišel na čerpací stanici po svých před šestou hodinou ranní v úterý 31. května. Do plastové lahve natankoval litr a půl benzinu a pak se vydal do prodejny. „Po obsluze požadoval cigarety a zapalovač a vzápětí chtěl také minimálně deset tisíc korun,“ uvedl Petr Gřes, novojičínský policejní mluvčí.

Žena za pultem však odmítla finance vydat, na což muž zareagoval otázkou, co bude dělat, když se polije benzinem a zapálí sebe i prodejnu. Překvapená žena muže poslala pryč, on si však začal hlavu polévat benzinem, a tak se ho snažila zastavit. Poté opět požadoval vydání tržby, ovšem i tentokrát žena odmítla. Pachatel od hlavy smáčený benzinem proto přitvrdil.

„On svůj požadavek zdůrazňoval zapálením benzinu a také výhružkou, že ji zastřelí pistolí, kterou má u sebe v batohu. Z obavy o svůj život mu peníze z pokladny vydala,“ popsal další průběh přepadení Gřes s tím, že útočník se vydal pěšky i s ukradenými penězi po silnici směrem na Odry. Kriminalistům se podařilo již krátce po činu zjistit totožnost muže a pouta se mu podařilo nasadit ve čtvrtek 16. června.

Pro policisty nešlo o neznámou osobu. Bizarním způsobem se rozhodl přepadnout pumpu šestadvacetiletý muž z Opavska, zdržující se na Novojičínsku. Soud rozhodl o jeho umístění do vazební věznice. Nešlo o kriminální i premiéru pachatele. V minulosti se dopustil převážně majetkových trestných činů nejen na území Novojičínska.

„Obviněný je podezřelý ze spáchání přečinu krádeže, poškození cizí věci a zločinu loupež. Za toto jednání mu hrozí trest odnětí svobody v délce od dvou do deseti let,“ doplnil policejní mluvčí.