Ti vlastníky nejprve postraší hrozbou mnohatisícové pokuty za nevykácené dřeviny v okolí řeky Odry a poté je přimějí, aby si kácení u nich zaplatili. Současně jim slíbí, že jim peníze proplatí město, Povodí Odry nebo Chráněná krajinná oblasti Poodří. Nic z toho ale není pravda. Kdo jim uvěří, zpláče nad výdělkem. Podvodníci se objevili ve Studénce, je pravděpodobné, že štěstí zkusí i v dalších městech.

„Státní podnik Povodí Odry se od těchto lidí a jejich podvodného jednání distancuje. Varuje také všechny obyvatele před jakoukoliv dohodou a zejména platbou za nabízené služby. Tito lidé nejsou zaměstnanci státního podniku Povodí Odry, nemají s naším podnikem žádný smluvní vztah ani objednávku na podobné činnosti. Oslovené osoby uvádějí v omyl tvrzením, že jim hrozí pokuta za nevykácené dřeviny a že náklady na kácení mohou získat zpět," uvedl pro Deník tiskový mluvčí Povodí Odry Čestmír Vlček.

Své občany již varovali i zástupci Studénky. Starosta Ladislav Honusek zdůraznil, že radnice s podobnými aktivitami nemá nic společného a žádné peníze neproplácí.

Mluvčí Povodí Odry doporučil, aby se lidé v případě pochybností obrátili na radnici nebo na Povodí Odry. „Ověřit si uvedené skutečnosti je možné jak u městského úřadu Studénka, tak u nás na Povodí Odry. Jelikož není vyloučena expanze těchto podvodníků ani do dalších katastrálních území, jiných obcí nebo k jiným tokům, platí toto upozornění obecně," dodal mluvčí Povodí Odry.