Ve druhé polovině července letošního roku zahájil opavský policejní komisař Petr Valášek trestní stíhání čtyřiatřicetiletého muže z Opavska. Ten měl od prosince 2008 do února 2009 vystupovat jako zaměstnanec společnosti Technické služby, s. r. o. Opava, a nabízet a prodávat falešné parkovací karty do centra města Opavy.

Parkovací karty většinou prodával pod stanovenou cenou, která činí šest tisíc korun na rok. V minimálně dvaceti případech takto podvedl osoby, firmy a společnosti, a získal tak nejméně 59 tisíc korun. Některé padělané parkovací karty byly zjištěny strážníky městské policie a odebrány.

Přesto kriminální komisař Petr Valášek žádá všechny občany a podnikatelské subjekty z tohoto regionu, aby odevzdali jimi užívané parkovací karty, typu rezidentní, na rok 2009, které nezakoupili v objektu Technických služeb, s. r. o. Opava, na ulici Těšínské v Opavě, oproti dokladu o úhradě, neboť je zde podezření, že se jedná o padělky těchto karet, které by jim byly při následné kontrole ze strany strážníků Městské policie Opava zadrženy.

Navštívit jej mohou buď osobně v budově PČR na ulici Hrnčířské, nebo se s ním spojit telefonem na čísle 974 737 497.

Zároveň žádá případné svědky, aby se na něj obrátili se svým svědectvím. Kauza má spojitost s případem, kdy stejný muž připravil opavský magistrát o parkovné ve výši 340 tisíc korun, když si jako správce na parkovišti v Masařské ulici přivlastňoval poplatky za parkování aut.