Dozvěděli se totiž, že jednání je plánováno na dva dny a teprve v úterý soud sdělí termín vyhlášení verdiktu, což by se mělo stát až v září.

Neštěstí se stalo 8. srpna 2008. Mezinárodní rychlík Comenius, mířící do Prahy, narazil do spadlé konstrukce opravovaného mostu.

V sobotu pokračovalo ve Studénce na místě tragické nehody rychlíku Comenius odstraňování trosek
Verdikt v kauze vlakového neštěstí ve Studénce z roku 2008 padne v září

Na místě zemřelo šest pasažérů, později zraněním podlehli další dva lidé, téměř sto cestujících utrpělo těžká zranění, někdy i s trvalými následky.

V kauze již padlo několik verdiktů. Původně usedlo na lavici obžalovaných deset lidí, z nichž pět již bylo pravomocně zproštěno obžaloby. Zbylých pět si vloni v srpnu u Okresního soudu v Novém Jičíně vyslechlo odsuzující verdikty. Podle něj mají jít shodně na tři a půl roku do vězení Zdeněk Malý a Oldřich Magnusek z firmy Bögl & Krýsl.

I přes protest předsedy senátu přinesli někteří z obžalovaných do soudní síně „truhlu“, ve které je pravděpodobně model konstrukce mostu a nosníků.
Kauza Studénka: První den líčení u soudu měl rychlý konec

Petr Janouškovec a Michal Foniok z Ostravských dopravních staveb (dnes Eurovia), stejně jako Miroslav Kovalík z firmy Bögl & Krýsl, dostali podmíněné tresty. Jejich případem se nyní v rámci dvoudenního odvolacího řízení zabývá Krajský soud v Ostravě. Rozhodnutí bude oznámeno v září.