Případ se sice stal už 18. dubna, informace o přepadení však na povrch začaly prosakovat až v posledních dnech, a to v souvislosti s úspěchem opavských kriminalistů. Údajně se jim totiž podařilo odhalit totožnost lupičů a zajistit je.

Celá akce v osudnou dubnovou středu měla být blesková. Přepadová skupina si počkala na dvojici zaměstnanců opavské bezpečnostní agentury BOIS, když z útrob obchodu vynášeli tržbu. Následně došlo k rychlému napadení, odcizení peněz a odjetí z místa činu v připraveném autě.

Mělo se to stát, když vycházeli z prodejny. Zaútočit na ně pachatelé měli pepřovými spreji. Tržbou byla částka ve výši 190 tisíc korun,“ řekla Daniela Plušková, ekonomická náměstkyně obchodního družstva Tempo, pod které spadá také zmíněný supermarket Terno v opavské městské části Jaktař. Dodala, že škoda měla být podniku uhrazena.

Opavou kolují spekulace o tom, že lupiči byli bývalí zaměstnanci uvedené bezpečnostní agentury, kteří o pohybech svých dřívějších kolegů mohli mít dobrý přehled. Obrátili jsme se proto na vedoucího personálního oddělení BOIS Reného Chudého. Ten sice potvrdil, že k přepadení došlo, konkrétnější ovšem být nemohl. „S ohledem na stále probíhající vyšetřování se k věci můžeme vyjadřovat pouze ve velmi omezeném rozsahu. Mohu pouze potvrdit, že dne 18. dubna 2018 u prodejny OD Tempo došlo k události, při které byli napadeni dva zaměstnanci naší společnosti při výkonu služby. Tato událost je vyšetřována Policií ČR jako trestný čin. Při incidentu nebyl nikdo zraněn. Naše společnost na objasnění případu s PČR úzce spolupracuje,“ komentoval René Chudý, jenž věří, že brzy k celé záležitosti bude moci sdělit více.

Bližší informace k případu zatím neposkytla ani opavská policie. Její mluvčí René Černohorský potvrdil, že se loupežným přepadením zabývá, avšak konkrétněji se policisté vyjádří na pondělním tiskovém brífinku v Ostravě.

René Chudého jsme se ptali také na to, jestli celá událost má dopad na fungování BOIS. Zda se například zavádějí nějaká speciální bezpečnostní opatření.

„Co se týká dopadu incidentu na fungování naší společnosti, nemohu s ohledem na charakter našich služeb sdělovat žádné podrobnosti. Mohu však ujistit, že při poskytování našich služeb postupujeme v souladu s bezpečnostními standardy doporučovanými v oblasti ochrany osob a majetku odbornými organizacemi, bezpečnostními složkami a pojišťovnami. Mimořádné události však není možné nikdy vyloučit. To je riziko, které je s tímto druhem služeb ze své podstaty spojeno,“ poznamenal na závěr.