Odsouzený Frei je jedním z trojice mužů z Opavska – kromě něj ještě třiadvacetiletý Denis Černý a jednadvacetiletý Jiří Sýkora – kteří mají na svědomí pět přepadení starších žen. Ty na konci roku 2009 okrádali přímo na ulici o kabelky.

Jednu z krádeží provedli také přímo na Opavsku v Děhylově. Kromě toho oloupili dalších pět žen v Ostravě a ve Znojmě. Frei s Černým loupili, Sýkora dělal řidiče. Jezdili autem a tipovali si oběti. Pak vystoupili a ženy přepadli, nebo jim jen za jízdy tašku vyškubli. Jedné z žen přitom způsobili těžké zranění – komplikovanou zlomeninu ruky.

Frei, který předtím společně s Černým dostal u ostravského soudu pět let, se ale odvolal. „Odvolání obžalovaného jsme jako nedůvodné zamítli. Pětiletý trest do věznice s ostrahou lze označit za zákonný a nebyl důvod zasahovat do rozsudku krajského soudu,“ řekl ČTK mluvčí olomouckého vrchního soudu Petr Angyalossy.

Trojice se už před zahájením procesu k činům přiznala a poškozeným se omluvila. Částečně už začali splácet také vzniklou škodu.

Martin Kůs + ČTK