Kriminalisté mají podle slov krajské policejní mluvčí Soni Štětínské několik tipů na možného pachatele. „Nikdo však zatím nebyl obviněn, proto vám nemohu nic víc říci," uvedla mluvčí a poděkovala lidem, kteří na výzvu v médiích zareagovali a policii pomohli.

Loupež se odehrála v Opavě kolem půl desáté hodiny ranní v úterý 3. dubna. Nijak výrazně maskovaný muž vešel tehdy do pobočky Komerční banky. Tou dobou byly v této finanční instituci sídlící naproti ženské věznici a soudu dvě zaměstnankyně banky. Lupič na ně namířil pistoli a varoval je před spuštěním alarmu. Poté pokladní vyděsil výhrůžkami a donutil ji vydat mu hotovost. Na moc si však podle později zveřejněných informací nepřišel. Řádově se mělo jednat o několik tisícovek.

Pachatel ihned po činu rychlým krokem odešel. Jak se mu podařilo uniknout pronásledování policií i bezpečnostním uzávěrám na všech výpadovkách z Opavy, není jasné.

Do přepadené banky po krátkém čase dorazili členové opavské státní i městská policie, vyšetřující technik a také psovod. Pes zachytil pachovou stopu až do vzdálenosti 150 metrů. Vedla údajně po Husově ulici směrem k ulici Alšově, poté končila. Dále už pátrání pokračovalo interními vyšetřovacími postupy a pomocí zveřejnění pachatelovy tváře v médiích. Několik týdnů se vše zdálo marné. Až do včerejška.

O případu vás budeme dále informovat.