Sedmadvacetiletý Martin Langer, v opavské galerce známý pod přezdívkou Max, čelí žalobě z loupežného přepadení servírky baru Hellax a z uloupení 8514 korun.

Do baru měl přijít kolem třetí hodiny ráno maskovaný kuklou a požadovat po dívce hotovost. Během potyčky se servírce podařilo kuklu lupiči strhnout. Ten jí však brutálně udeřil hlavou o barový pult a způsobil jí otřes mozku, zhmoždění hlavy a poranění krční páteře.

Potom násilím vytrhl zásuvku baru a sebral hotovost. Langera z činu usvědčovala pachová stopa i výpověď poškozené v přípravném řízení. Svou vinu v prvním hlavním líčení podle očekávání popřel a tvrdil, že v uvedenou dobu pobýval střídavě u několika kamarádů, kteří mu to svými výpověďmi víceméně potvrzovali.

Za pachatele označovali Sýkoru, který do jejich party nepatří. Dotyčný jako svědek připustil, že v herně uvedený den byl, ale při označením za pachatele se jen smál s argumentem, že je zaměstnaný a peníze mu nechybějí.

Obžalovaný byl v době, kdy k přepadení došlo, bez zaměstnání a bez příjmů, navíc bydlí v budově, kde Hellax sídlí.

Ve čtvrtečním druhém líčení vypovídali dva Langerovi kamarádi a majitel herny. Ten uvedl, že byl na místo přivolán telefonicky po přepadení a servírka mu před odvozem do nemocnice řekla, že to udělal Max. Konstatoval, že v noci je v herně malý provoz, a obsluha je tam proto sama.

„Pachatel měl všechno přesně zmapované a s provozem herny je dokonale obeznámený,“ řekl ve výpovědi. Kamarádi obžalovaného Maxe shodně podrželi. Jeden z nich tvrdil, že se v noci potkal se Sýkorou, který mu prý řekl, že jde přepadnout Hellax. Šel s ním prý až k baru, kde se Sýkora údajně převlékl do kombinézy a šel hledat kámen. Proto prý raději odešel pryč.

Servírka, která pachatelovu podobu zná, se opět nedostavila. Soudce oznámil, že je na tom psychicky špatně a psychiatr její výslech u soudu nedoporučuje. Bude proto vyslechnuta mimo soudní budovu bez přítomnosti obžalovaného. Pro výslech dalšího předvolaného svědka, který se znovu nedostavil, bylo hlavní líčení odročeno na listopad.