Asi si mysleli, že už je po všem. Devětadvacetiletý syn rodičů bydlících v opavské Otické ulici konečně z bytu odešel. Bylo pondělí kolem půl osmé večer. Jen chvilku předtím nejprve napadl matku, kterou žducháním rukama porazil na zem, a po ní stejným způsobem zaútočil na svého pětapadesátiletého otce.

Klid ale netrval dlouho. „Po chvíli se do bytu vrátil s baseballovou pálkou v ruce. Tou začal rozbíjet vybavení jídelny a také se pokusil udeřit otce, který se proti pálce začal bránil zvednutou židlí. Tu ale útočící muž pálkou rozbil a přitom udeřil napadeného otce do hlavy,“ popsala pokračování večera v bytě s případem seznámená policistka Dagmar Schindlerová.

Ani teď ale nebyl konec. Během běsnění synovi pálka z rukou vypadla. Neváhal a na otce okamžitě zaútočil pěstmi. Mířil opět na hlavu a každou ránu doprovázel slovními výhrůžkami. „Otec utrpěl útokem syna pohmoždění hlavy, otřes mozku a pohmoždění zad. Podle prvních předpokladů se bude léčit jeden až dva týdny,“ pokračovala Schindlerová.

A hned dodala, že útočník nebyl opilý. To znamená, že si musel dobře uvědomovat, co dělá. Mezitím se podařilo matce zavolat policistům. Ti během několika minut byli na místě a násilníka zadrželi. Se souhlasem okresního státního zastupitelství pak putoval do policejní cely. Zde si počkal na rozhodnutí, co s ním bude dál.

„Následujícího dne opavský kriminální komisař rozhodl o jeho propuštění ze zadržení a současně zahájil jeho trestní stíhání jako obviněného ze spáchání zločinu těžkého ublížení na zdraví a z přečinu nebezpečného vyhrožování,“ sdělila ještě policistka.

Muž své obvinění přijal, se vším souhlasil a ochotně vypovídal. Celá událost samozřejmě nezůstala v okolí utajena. Podle lidí z domu nebyl střet mezi mužem a rodiči první, který se stal, ale tentokrát to neskončilo u hlasitých slov.

Jak jsme se dozvěděli, muž prý nemá za sebou žádnou trestnou minulost, ani nepatří k těm, kteří by měli v okolí pověst problémového člověka. Patří prý k lidem, kteří dosáhli vyššího vzdělání. Podle nájemníků z domu to tentokrát překročilo všechny lidské meze.

„Muselo mu přeskočit, jinak to není možné,“ shodují se. Víc ale komentovat nechtějí.