Jak potvrdil tiskový mluvčí opavské policie René Černohorský, jednalo se o dva jednadvacetileté muže. V těchto dnech zahájil komisař kriminální policie a vyšetřování jejich trestní stíhání pro trestný čin Maření výkonu úředního rozhodnutí.

„Toho se dopustili tím, že jako vězni opustili své pracoviště a utekli,“ objasnil Černohorský. Jak dále zmínil, muž z Bruntálska byl rozhodnutím okresního soudu v Bruntále z ledna 2005 odsouzen k trestu odnětí svobody v délce osmi měsíců s podmíněným odkladem a se zkušební dobou osmnáct měsíců.

„Dále byl rozhodnutím okresního soudu v Bruntále z ledna roku 2008 odsouzen k trestu odnětí svobody v trvání dvou let nepodmíněně. Druhý muž, který pochází z Ostravy, byl rozhodnutím Okresního soudu v Ostravě z května 2007 odsouzen k trestu odnětí svobody na čtrnáct měsíců nepodmíněně,“ pokračuje Černohorský a dodává, že oba muži závažným způsobem zmařili výkon trestu.

Podle jeho slov oba jmenovaní se nyní nacházejí zpět v opavské věznici. Během svého útěku se nedopustili žádné další trestné činnosti.