Jeden svědek se přítomnosti u hlavního líčení neustále vyhýbá a při včerejším jednání znovu chyběl, druhého omluvila matka. Výslech přepadené dívky odborníci vzhledem k možnému zhoršení jejího psychického i zdravotního stavu nedoporučují a v podstatě ho zamítají.

Poškozená trpí posttraumatickými potížemi a panickou úzkostí ze stresové situace. Vzhledem k tomu, co si prožila, je to pochopitelné. Sedmadvacetiletý Martin Langer alias Max je obžalovaný z loupežného přepadení servírky baru Hellax a z uloupení 8 514 korun.

Do baru měl přijít kolem třetí hodiny ráno maskovaný kuklou a požadovat po dívce hotovost. Během potyčky se servírce podařilo kuklu lupiči strhnout. Ten jí však brutálně udeřil hlavou o barový pult a způsobil jí otřes mozku, zhmoždění hlavy a podvrtnutí krční páteře.

Potom násilím vytrhl zásuvku baru a sebral hotovost. Langera z činu usvědčovala pachová stopa i výpověď poškozené v přípravném řízení. Obžalovaný Langer vinu stále popírá a tvrdí, že v uvedenou dobu pobýval střídavě hned u několika kamarádů, kteří mu v tomto směru ochotně poskytli alibi.

Soudu nabídli jako pachatele svědka Sýkoru, který do jejich komunity nepatří. Dotyčný sice připustil, že v herně uvedený den byl, ale nad označením za pachatele se choval pobaveně. Tvrdil, že je zaměstnaný a peníze mu tudíž nechybí, kdežto obžalovaný byl v době, kdy k přepadení došlo, bez zaměstnání i bez příjmů a navíc bydlí v budově, kde Hellax sídlí.

Majitel herny konstatoval, že pachatel měl všechno přesně zmapované, takže musí být s provozem herny dokonale obeznámený. V další části své výpovědi sdělil, že mu přepadená zaměstnankyně před odvozem do nemocnice řekla, že to udělal Max.

Pro výslech dvou nepřítomných svědků bylo hlavní líčení znovu odročeno.