Devětačtyřicetiletý Antonín Pavlíček je obžalován z napadení a zranění svého šestatřicetiletého bratrance Martina. K incidentu došlo letos v Chuchelné hned po silvestrovské půlnoci.

Obžalovaný stále odmítá, že by bratrance vzal lahví po hlavě. Tvrdí, že ho poškozený, se kterým měl už dříve spory, celý večer úmyslně provokoval. Na jeho pozemku nechal údajně nejprve volně běhat svého velkého psa a potom mu po něm jezdil svým osobním vozem s houkačkou.

Když odbila půlnoc, byl obžalovaný už v pyžamu a rozčílilo ho, že na něj poškozený zazvonil. Když otevřel dveře, měl ho nevítaný bratranec postříkat šampaňským a potom se začali strkat.

Poškozený jakékoliv provokování popřel a sdělil svou verzi průběhu poslední noci loňského roku. Konstatoval, že silvestra slavil v garáži s přáteli i se svou nynější manželkou a do půlnoci údajně vypil čtyři piva a jednoho panáka. Po půlnoci vzal láhev sektu a s manželkou šli údajně popřát i bratranci.

Když jim obžalovaný otevřel, odšpuntoval šampus, napil se, dal napít manželce a podal láhev obžalovanému. Ten se prý nenapil, ale udeřil ho s ní do hlavy tak silně, až mu přerazil jařmovou kost. Manželka ho pak odvezla na pohotovost a hospitalizován byl v ostravské fakultní nemocnici.

Jeho manželka tuto výpověď až na drobnější detaily potvrdila. Další svědkyně vypověděla, že poškozený Martin P. si šel údajně připít s bratrancem, a když vyšla z garáže, viděla, jak se spolu hádají. Řekla obžalovanému, aby šel domů, protože ho bratranec jen provokuje, a ten prý skutečně odešel.

Zranění Martina P. si podle svých slov nevšimla, pamatuje si jen na roztrhané pyžamo obžalovaného. Z posudku soudní znalkyně vyplynulo, že průběh léčení středně těžkého zranění, vyvolaného tupým násilím až velkou silou proti obličeji, byl bez komplikací.

Pro nutnost výslechu znalce z oboru psychologie bylo hlavní líčení znovu odročeno.