Martin Langer je obžalovaný z toho, že měl vloni 9. května kolem třetí hodiny ráno přepadnout a okrást mladou pracovnici opavské herny Hellax. Dívce, která při přepadení utrpěla šok, otřes mozku, pohmoždění hlavy a podvrtnutí krční páteře, lékaři ani psychologové dosud svědectví u soudu nedoporučili.

Včera se však k hlavnímu líčení dostavila v doprovodu přítele a souhlasila s výpovědí pod podmínkou, že obžalovaný nebude přítomen. Do jednací síně A. K. vstoupila, až když Martin Langer alias Max odešel na chodbu a formulaci odpovědí volila opatrně.

Uvedla, že dveře herny jsou v noci zavřené a návštěvníci se ohlašují zvoněním. Když uslyšela ránu, šla se podívat a střetla se s mužem, maskovaným kuklou, který dveře rozbil kamenem, a tak se dostal dovnitř.

Hned po ní chtěl peníze, které mu dát nechtěla. Během přetahování se jí podařilo kuklu z pachatelovy hlavy strhnout a na okamžik uviděla jeho obličej. Vzápětí jí útočník začal surově tlouci hlavou o pult a vážně ji zranil. Řekla, že jí mužův obličej připadl jako Maxův, ale stoprocentně to prý tvrdit nemůže.

Při identifikaci ho zase poznala podle hlasu, ale nebyla si jistá délkou vlasů, které Max prý nosil dříve trochu kratší. Jako pachatele však zcela vyloučila Martina Sýkoru, kterému Langerovi přátelé skutek u soudu připisovali.

Když se Langer po odchodu poškozené vrátil zpátky do jednací síně a byl s její výpovědí seznámen, s chladně nezúčastněným výrazem jen lakonicky utrousil: „Mýlí se.“

Mýlit se asi musel i služební pes, protože za majitele pachové stopy z kamene, kterým pachatel rozbil dveře herny, také označil Martina Langera. Příchodu k hlavnímu líčení se zatím svědomitě vyhýbá svědek Petr Sas, jehož trestní rejstřík obsahuje šest trestů za těžkou újmu na zdraví a za krádeže.

Policejně předvedený být nemohl, protože se v místě trvalého bydliště nevyskytuje. Znovu odročené hlavní líčení bude dalším pokusem o jeho vyslechnutí.