Nejdříve vyjížděli k benzince do Jaktaře. Dvaačtyřicetiletá Opavanka si natankovala, a když platila, omylem nechala u pokladny peněženku i s doklady a hotovostí 15 tisíc korun ležet. Poté odjela pryč, ale záhy zjistila, co se stalo, a vrátila se zpátky. Peněženka už ale byla fuč.

„Na dotaz obsluhy jí bylo sděleno, že si peněženku přivlastnil neznámý muž, který stál v řadě za ní. Kupoval si alkohol a kupující tvrdil, že odložená peněženka je jeho. Policisty byl posléze jako pachatel ustanoven padesátiletý muž z Opavska, který se k činu doznal,“ řekl mluvčí opavské policie René Černohorský.

O doklady, kartu a peníze přišel i čtyřiačtyřicetiletý muž z Krnova, který v pondělí 26. února navštívil opavské kino Cinestar v Bredě. Když po skončení promítání ze sálu číslo tři kolem 19. hodiny odcházel, vypadla mu peněženka z kapsy na zem. Někdo toho ale rychle využil a portmonku si nechal. „Tímto případem se zabývají policisté. Jakékoli kladné informace k celé záležitosti lze sdělit na číslo 974 737 651,“ dodal Černohorský.