Bylo kolem čtvrt na pět odpoledne, když v herně jednoho z oddělení zmíněného zdravotnického zařízení rozbil dřevěnou židli. Vzápětí si pro něj proto přišla jednašedesátiletá zdravotní sestra a vyzvala jej, aby s ní šel do sesterny. Mladý muž pokorně souhlasil. Byla to však jen přetvářka.

„Ve chvíli, kdy k němu byla žena otočena zády, tak jí držadlem rozbité židle udeřil do temene hlavy," popisuje opavský policejní mluvčí René Černohorský. Násilím vzal poté sestře z ruky univerzální klíč od budovy Psychiatrické nemocnice, zamkl jí a společně s dalším, šestnáctiletým, pacientem utekl neznámo kam.

Byla okamžitě zvolána policie. „Hlídkám byl sdělen popis obou mladíků a tito byli o půl osmé večer téhož dne nalezeni a zadrženi ve vlaku v areálu železniční stanice Opava-východ," uvádí René Černohorský. Policie je následně převezla zpět do nemocnice. Napadená zdravotní sestra podstoupila kvůli zranění jednorázové ošetření.

Celý případ se nadále prošetřuje a patnáctiletý uprchlík je podezřelý minimálně ze spáchání činu omezování osobní svobody.