Nic z toho pro něj není věcí neznámou, protože má za sebou už pět trestů pro různé špatné skutky.

Včerejší trest dostal hned za maření úředního výkonu, jízdu pod vlivem omamné látky a útok na veřejného činitele. Všech tří se dopustil během jediné polední jízdy po Ostravě, kterou měl soudem zakázánu.

V žilách mu dováděl pervitin, a když ho stavěla policejní hlídka, šlápl na plyn. Nastala divoká honička, ke které se připojil další policejní vůz. Pronásledovaný mercedes s Alkerem za volantem svištěĺ ostravskými ulicemi hlava nehlava a semafor nesemafor.

Pak si to s policisty v patách namířil k Hlučínu a nezastavily ho ani výstřely. Jedno policejní vozidlo měl při cestě vytlačit z vozovky a při snaze setřást druhý vůz jakýmkoliv způsobem dupl náhle na brzdu, ale pronásledovatel do něj narazil. Poslal ho do plotu rodinného domu a následně i do sloupu veřejného osvětlení.

Po vystoupení z havarovaného mercedesu napadl mladý feťák jednoho z policistů a lehce ho zranil. Zadržení se bránil údery i kopáním a policisté ho zvládli až s přispěním dalších kolegů.

U hlavního líčení byl Alker ztělesněná nevinnost. S vozem jel pouze pro svého příležitostného řidiče, který prý zaspal, pervitin si před jízdou nevzal a policisty netloukl ani nekopal. Naopak, viníky jsou podle něj právě oni. Jsou to břídilové, kteří neumějí řídit, lžou, zbili ho sami a policista se zranil sám. V jednací síni se dokonale suverénní mladík choval jako doma a slova lítosti jen pracně přečetl z připraveného lístku.

Policisté vypověděli, že viděli Altera za volantem mercedesu a je pro ně tak známou firmou, že věděli o jeho zákazu jízdy. Proto ho chtěli zastavit a následovala honička. Vzpomenuli, že pronásledovaný jel za plného provozu Ostravou a později i Hlučínem naprosto bezohledně. V rychlosti kolem 170 kilometrů kličkoval doslova od chodníku k chodníku a občas to vzal i přes něj.

Podle nich byl zázrak, že nedošlo k žádnému neštěstí. Jeden z policistů před Hlučínem střílel vozu do pneumatik, ale netrefil, rozjetý mercedes zastavil až plot za zatáčkou. Znalec z oboru psychiatrie a toxikomanie označil ovládací i rozpoznávací schopnosti obžalovaného za plně funkční a upozornil, že bez léčení je tento na pervitinu závislý člověk potenciálně nebezpečný.

Alker i státní zástupce si k výši trestu vzali lhůtu na rozmyšlenou.